Τα 18 funds που φέρνει η UBS στην Αθήνα
![Τα 18 funds που φέρνει η UBS στην Αθήνα](https://www.fpress.gr/media/news/2013/11/09/12667/main/c65aedcb25aba56ca8dc2125038a19d5.jpg)
Ανάμεσα στα ονόματα που συμμετέχουν στην αποστολή είναι τα: Adelphi, Esemplia, Argonaut, JP Morgan, Lupus Alpha, Neon Liberty, Marathon, S.W. Mitchell, York, Stone Lion, Pimco, Orange, Gladstone Partners, Henderson, Hermitage, East Capital, Centaurus, Renaissance AM, Q Capital, Sandglass, Moore, Lansdowne, Perry, Millennium Partners, και Wellington.
Στο επίκεντρο του ενδιαφέροντος του μεγάλου αυτού ραντεβού είναι η επικείμενη μετάβαση του ΧΑ στην κατηγορία των αναδυομένων αγορών. Και εάν κοιτάξει κάποιος των κατάλογο των συμμετοχών δεν μπορεί παρά να το διαπιστώσει αφού τα περισσότερα από τα funds έχουν παραδοσιακό στόχο τα emerging markets.Άρα και εν γένει τα γρήγορα κέρδη.
Όσο υπάρχει ενδιαφέρον, όμως υπάρχουν και ευκαιρίες...